Dowiedź się więcej o kursach spawania:
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w pracach spawalniczych (Dz.U.2000 nr.40 poz.470 wraz z późniejszymi zmianami).
Szkolenie i egzamin spawacza prowadzone jest zgodnie z normami PN – EN ISO 9606 – 1
Do uzgodnienia indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną:
radek@inzynieria.org / tel. 669 381 859
zbyszek@inzynieria.org / tel. 500 540 454
Zajęcia przeprowadzamy od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 lub dla grup po godz. 16
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na druku MEN zgodny z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa z Gliwic.
Kursanci otrzymują od nas (na czas kursu) rękawice oraz przyłbice spawalnicze
Cięcie palnikiem inaczej palenie palnikiem acetylenowo - tlenowym jest to proces cięcia za pomocą płomienia palnika wytwarzanego z użyciem mieszaniny acetylenu który osiąga 3100 stopni Celsjusza. Zapłon stali żelaznej rozpoczyna się przy temperaturze 1300 stopni Celsjusza, zapłon możliwy jest tylko w strefie odtleniającej płomienia przecięciem detalu jest możliwe dzięki wydmuchaniu tlenem materiału spalonego. Oto jak to wygląda przygotowanie palenia krok po kroku.
1. Przygotowanie sprzętu
Butle z gazami: Tlen techniczny sprężony oraz Acetylen rozpuszczony w acetonie. Reduktor ciśnienia: Tlenowy oraz Acetylenowy palnik: Do ciecia typu np.: PU tzw. Palnik uniwersalny lub palnik np. Typu PC 211A/X16 tylko do cięcia. Węże. Specjalne przystosowane do pracy na ciśnieniu gazów technicznych.
2. Proces cięcia
Bezpieczeństwo podczas palenia wymaga:
Należy stosować okulary ochronne, rękawice oraz odzież trudnopalną, aby uniknąć poparzeń i urazów oczu. Stanowisko wyposażone w gaśnicę oraz koc gaśniczy. Ważne jest, aby pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ze względu na ryzyko zatrucia gazem.
3. Proces sczepiania, spajania
Wszystkie prace monterskie, które są prowadzone na konstrukcji, jakąkolwiek metodą spawania (najczęściej dotyczy metody MMA 111) nie są kwalifikowane i nie wymagają posiadania certyfikatu wystawionego przez jednostki spawalnicze. Według norm spawalniczych oraz procesów technologicznych.