Dowiedź się więcej o kursie:
Centrum Szkoleń Inżynieria w Gdańsku oferuje kursy na operatorów spycharek. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej i maszynowej.
Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją Warszawskiego Instytutu Technologicznego w zakresie obsługi spycharek:
Szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin odbywają się w naszej siedzibie na Oruni w Gdańsku.
W Centrum Szkoleń Inżynieria uczysz się i zdajesz egzamin na tym samym sprzęcie! - oraz na tym samym placu egzaminacyjnym. Z nami masz pewność, że na egzaminie nic Cię nie zaskoczy.
Posiadamy własny poligon szkoleniowy (plac manewrowy) zgodny z wytycznymi egzaminacyjnymi WIT, na którym możesz ćwiczyć ile potrzebujesz.
Zajęcia poruszają zagadnienia związane z budową spycharek, ich eksploatacją, zasadami bezpieczeństwa pracy, a także prawem pracy i przepisami technicznymi. Uczestnicy nabywają praktyczna wiedzę i umiejętności, m.in.: Współpraca zespołem na placu budowy i kierownictwem przy organizacji robót. Organizacja pracy w różnych warunkach atmosferycznych. Kontrola jakości wykonywanych prac. Czynne uczestnictwo w przeglądach i naprawach spycharek.
W zakresie teorii kurs zawiera lekcje z zakresu budowy maszyn, zasad ich działania, a także najnowszych technologii stosowanych w spycharkach. W części praktycznej, kursanci uczą się nie tylko obsługi spycharek, ale także technik ich serwisowania i napraw.
Tematyka zajęć:
Ćwiczenia realizowane są pod nadzorem doświadczonych instruktorów, co zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność szkolenia. Praktyczna część kursu umożliwia uczestnikom naukę obsługi spycharek w różnych warunkach pracy.
Egzamin zdajesz na tym samym sprzęcie na jakim się szkoliłeś, na naszym poligonie w siedzibie głównej na Oruni. Egzamin zdawany jest przez komisją powołana WIT. Zaczyna się od części praktycznej.
Po zdanym egzaminie praktycznym rozpoczyna się część teoretyczna.
Egzamin teoretyczny jest ustny, złożony z 6 pytań – pierwsze dwa pytania na egzaminie teoretycznym dotyczą zasad BHP. Po poprawnych odpowiedziach z tej części, otrzymuje się kolejne 4 pytania z zakresu technologii maszyn, a także znajomości regulacji prawnych dotyczących obsługi ładowarek.
Aby zdać egzamin teoretyczny na 4 z 6 pytań należy odpowiedzieć prawidłowo.
Możesz przystąpić do kolejnego egzaminu w ramach tego samego kursu, ale nie później niż 12 miesięcy po upływie kursu. Po upływie 12 miesięcy kurs musisz powtórzyć jeśli ponownie chcesz przystąpić do egzaminu.
Po pozytywnym wyniku egzaminu uczestnik otrzymuje bezterminowe uprawnienia do wykonywania zawodu operatora spycharki danej klasy (otrzymuje świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych).
Wszyscy kursanci mogą korzystać z serwisu kawowego, herbacianego i wody na miejscu.